مقدمتان گلباران

صفحه نخست

ياهو

فيس بوک

فرارو

مهر

ایسنا

دانش نیوز

منوي راست وبلاگ


بخش هاي وبلاگ

تلکس خبری
مشاوره های کنکوردان
پاسخ به سوالات
ارسال مطلب به کنکوردان
آشنایی با رشته ها ی دانشگاهی
کتاب و مقاله الکترونیکی
کدها و آموزش های اینترنتی
ادبی
مذهبی
مطالب جالب
دانلود قالب
کد موزیک
دانلود
تبلیغات
معرفی دانشگاه ها
نوشته های مدیر
بخش جدید

 

E - mail 

konkoordan@yahoo.com 

تايخچه کنکوردان

کنکوردان تو یه روز برفی تو یکی از شهرهای برفی به دنیا اومد . از اول ابتدایی تا آخر پیش دانشگاهی همیشه جزو بهترینهای شهر و مدرسشون بود . همیشه شاگرد اول یا دوم یا دیگه شقالقمر میشد سوم بود . تو 12 سال تحصیلش غیر پیش دانشگاهی معدلش از 50/19 پایین نیومد . تا اومد رسید به کنکور 87 تابستون 86 تا خواست از 3 تیر واسه 87 بخونه 5 تیر یکی از اعضای خونوادش دچار شکستگی شدید شد و نتونست تابستون رو بخونه . بعد اومد خوند و جبران کرد کمبودها رو اما 15 خرداد 87 درس 2 هفته مونده به کنکورش آبله مرغانی رو گرفت که همه زیر 5 سال میگیرن . رتبه های زیر 1000 اون تو کنکورهای آزمایشی سنجش شد زیر 2000 کنکور 87 اینجا بود که کنکوردان که تقریبا از قبولیش مطمئن شده بود اومد و یه وبلاگ واسه دوستهای 88 خودش زد تا اونها رو خیر سرش راهنمایی کنه ( در تاریخ 20 مرداد 87 وبلاگی با آدرس www.konkor-1388.blogfa.com رو ایجاد کرد . ) بعد تو اون راهنمایی های مشاوره ایش رو آورد تا همه استفاده کنن . اما غافل از اینکه 15 شهریور 87 خودش یه مردود از مردودهای کنکور 87 بود . بعد اومدن مردودیش رفت سازمان سنجش ( از آذربایجان تا تهران ) تا شاید اعتراض کنه و اشتباهی شده باشه . اما وقتی رسید جلو سنجش دید رتبه 7 منطقه سه انسانی و چندتا رتبه دو رقمی دیگه وایستادن جلو سنجش و اونها رو راه نمیدن تو . کنکوردان هم واقعا خجالت کشید بره و بگه منم با رتبه زیر 2000 اعتراض دارم و برگشت خونشون . اینجا بود که کنکوردان به دلایلی وبلاگی با عنوان www.konkoor88.blogfa.com رو ایجاد کرد و انتخاب هاش رو گذاشت اونجا تا همه بدونن که چه بلایی سرش اومده . بعد از مهر 87 تا آذر بدلیل منتظر بودنش واسه تکمیل ظرفیت وبلاگ با آدرس www.konkornews.blogfa.com رو ایجاد کرد و با دوستهای خوبی که اونها هم مردود بودن آشنا شد و روزهای خوشی رو با اونها سپری کرد . بعد از جریانهایی که مجلس و سنجش روی تکمیل ظرفیت 87 راه انداختند کنکوردان از ناراحتی و بدلایل دیگه ای که اگه بگم خیلی طولانی میشه وبلاگهای قبلیش رو حذف کرد و وبلاگ یادگار مردودین کنکئر 87 رو درست همزمان با اعلام نتایج دوره های غیرروزانه تکمیل ظرفیت با آدرس www.ymk87.blogfa.com ثبت کرد تا نام مردودین 87 برای همیشه در خاطره ها بمونه که اون رو هم بخاطر این که باعث ناراحتی بود حذف کرد و تا چند روز بی وبلاگ بود تا بالاخره با امیدی که لا اقل به کامپیوتر صنعتی قم داشت وبلاگ کنکوردان رو زد تا اگه قبول شد کارهای کنکوریشو ادامه بده و به همنوعاش خدمت کنه . اما تقدیر طوری رقم خورد که تو روزانه تکمیل ظرفیت ه مردود شد و حالا باید واسه سال 88 درس بخونه . این تاریخچه فعلی کنکوردان بود تا همه بدونن چه حقی از کنکوردان و امثال اون تو کنکور 87 خورده شد و هیچ کس هم صداش درنیومد . آره بعد از اومدن نتایج اولیه در ۱۵ مرداد ۸۸ و نتایج نهایی در شهریور ۸۸ بالاخره من در رشته مورد علاقم مهندسی برق در دانشگاه سراسری روزانه قبول شدم و بعد از کلی جریانات در پست ۶۰۰ کنکوردان اون رو تعطیل کردم .

 

 

.: کنکوردان :. - جزئیات پذیرش بدون کنکور در مقطع ارشد/ شرایط انتخاب رشته پذیرفته نشدگان

جزئیات پذیرش بدون کنکور در مقطع ارشد/ شرایط انتخاب رشته پذیرفته نشدگان

برای سال تحصیلی جدید اعلام شد:
جزئیات پذیرش بدون کنکور در مقطع ارشد/ شرایط انتخاب رشته پذیرفته نشدگان
سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز و رتبه اول کارشناسی در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی 91 - 90 را اعلام کرد و داوطلبان تا 8 شهریور برای انتخاب رشته مهلت دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، کلیه دانش آموختگان دوره های کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) مشمول آیین‌نامه شماره 3536/21 در 31 شهریور 86 که دارای شرایط مندرج در اطلاعیه هستند باید براساس برنامه زمانی اعلام شده جهت ثبت نام و انتخاب رشته به سایت اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه و جهت تحویل فرم های مربوطه طبق برنامه اقدام کنند.

دانشجویانی که دارای شرایط استفاده از آیین نامه باشند می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

در کارشناسی ناپیوسته براساس بند چ آیین‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجویان رتبه اول در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه محل تحصیل که ظرف مدت حداکثر چهار نیمسال دانش‌آموخته شوند و دارای میانگین کل حداقل 17 باشند، مشمول این آیین نامه هستند.

در کارشناسی پیوسته براساس بند ج آیین‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجویان ممتاز که حداکثر در مدت هشت نیمسال دانش‌آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل جزء 10 درصد برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی (مجموع دوره های روزانه و شبانه) خود باشند مشمول این آیین نامه می شوند.

فارغ التحصیلی و طرح موضوع در کمیته کارشناسی مسائل استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پس از تایید نهایی معاونت آموزشی وزارت متبوع، استفاده از تسهیلات مربوط برای داوطلب امکان‌پذیر است و تحویل تاییدیه مورد نظر جهت جایابی و معرفی به سازمان سنجش آموزش کشور الزامی است.

ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش از اول تا هشتم شهریور

ثبت نام و انتخاب رشته کنکور ارشد از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش از اول تا هشتم شهریورماه انجام می گیرد و تحویل معرفی نامه و سایر مدارک به صورت حضوری نیز در روزهای 9 تا 15 شهریور ماه در محل سازمان سنجش آموزش کشور انجام می گیرد.

دانشجویان واجد شرایط می توانند فرم ممتازی یا رتبه اولی مربوط به خود را با انتخاب یکی از گزینه های اعلام شده چاپ کنند و جهت تایید به دانشگاه فارغ التحصیلی خود مراجعه کنند.

تحویل معرفی نامه و سایر مدارک به صورت حضوری در روزهای 9 تا 15 شهریور

دانشگاهها موظف هستند فهرست اسامی و مشخصات دانشجویانی که توسط خود دانشگاه به صورت مستقیم و مشروط پذیرش شده اند را مطابق فرم اعلام وضعیت حداکثر تا تاریخ 15 شهریور 90 جهت بررسی و تایید نهایی به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال کنند. ضمناً در صورت عدم ارسال مدارک، سازمان سنجش آموزش کشور هیچ تعهدی نسبت به تایید دانشجویان پذیرفته شده نخواهد داشت.

آن دسته از داوطلبانی که به غیر از آزمونهای سراسری از طریق هیئت علمی، جشنواره خوارزمی و ... وارد دانشگاه شده اند مجاز به ورود اطلاعات در سایت اینترنتی نیستند و می توانند با ارائه تصویر معرفی نامه مرتبط از تاریخ 9 تا 15 شهریور به صورت حضوری به سازمان سنجش آموزش کشور جهت تشکیل پرونده و تحویل مدارک مراجعه کنند.

آن دسته از داوطلبانی که قادر به مراجعه حضوری به سازمان سنجش آموزش کشور نیستند باید مدارک خود را از طریق اداره پست به گونه ای ارسال کنند که حداکثر تا تاریخ 15 شهریور به سازمان تحویل شود.

مراجعه به سازمان سنجش در روزهای 20 تا 25 شهریور ماه برای دریافت معرفی نامه

داوطلبان می توانند از تاریخ 20 تا 25 شهریور ماه جاری به سایت سازمان مراجعه و در صورت آماده بودن معرفی نامه خود، جهت دریافت آن به صورت حضوری به این سازمان مراجعه و جهت پذیرش و کلیه امور مربوطه به دانشگاه مراجعه کنند.

سازمان سنجش تاکید کرده است پس از انقضای مهلت مقرر برای ثبت نام هیچ گونه تقاضایی قابل پذیرش نیست و به داوطلبان اکیداً توصیه می شود که در مهلت مقرر از طریق سایت سازمان مراجعه کنند. در صورت عدم تحویل اصل فرم مربوط به ممتازی یا رتبه اولی در تاریخ مذکور به سازمان سنجش آموزش کشور، موضوع به منزله انصراف داوطلب از انتخاب کدرشته محلهای انتخابی مربوط تلقی می شود.

شرایط افرادی که دانشگاه در سال 89 با پذیرش آنها مخالفت کرده

آن دسته از داوطلبانی که در سال 89 به دانشگاهها معرفی شده اند و دانشگاهها با پذیرش آنان مخالفت کرده اند در صورت ارائه نامه کتبی عدم پذیرش به این سازمان (از دانشگاه معرفی شده) می توانند جهت ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند. اولویت پذیرش در دوره تحصیلی بالاتر در همان رشته تحصیلی دوره پایین‌تر باشد، اما چنانچه رشته مذکور در دوره بالاتر وجود نداشته باشد، دانشجو در رشته مرتبط معرفی خواهد شد.

اعلام شرایط معرفی دانشجویان شبانه، پیام نور، علمی کاربردی و غیرانتفاعی

براساس دستورالعمل اجرایی جایابی گروه دانشجویان ممتاز، دانشجویان ممتاز دوره های روزانه و شبانه به دوره‌های روزانه و در صورت تمایل در دوره های پایین تر، دانشجویان ممتاز دوره های پیام نور به دوره‌های پیام‌نور، دانشجویان ممتاز دوره های غیرانتفاعی به دوره‌های پیام‌نور و غیرانتفاعی معرفی می‌شوند. در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر داوطلب و اعلام کتبی آن به سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرش دانشجویان ممتاز در دانشگاه‌های دیگر اعم از دولتی و غیردولتی از نظر این سازمان بلامانع است.

دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی صرفاً می‌توانند در موسسات غیردولتی ـ غیرانتفاعی و دانشگاه پیام‌نور از تسهیلات پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز آیین نامه مذکور استفاده کنند.

افراد مشمول ماده 2 آیین نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86 صرفاً می توانند در سال و دوره تحصیلی بلافاصله بعدی خود از تسهیلات مربوط بهره مند شوند.

+ نوشته شده در  90/06/04ساعت   توسط   | 


 

کليه حقوق اين وبلاگ اعم از مادي و معنوي متعلق به کنکوردان ميباشد و هر گونه سواستفاده از آن پيگرد قانوني خواهد داشت

منوي چپ وبلاگ


آخرين مطالب

 

برو تو face book

پيوند ها


کد وبلاگ

آپلود عکس